AKTUÁLNĚ: V aleji k prameni vandal poničil veškeré břízy

Během pátka 16. října neznámý pachatel poškodil veškeré adoptované břízy, které byly zasázeny v roce 2018 adoptivními rodiči.

Událost, která nemá v Ledcích obdoby, nám byla nahlášena krátce poté, co se stala.

Smutný pohled se naskytl při vstupu do aleje, kde byly po obou stranách mladé břízy poraženy včetně stabilizačních tyček a oplocení. Neznámý vandal se nezastavil jen u nich, poškodil i místo, kam návštěvníci zapisovaly své vzkazy.

Nutno říct, že na vysazení aleje se podílelo mnoho dobrovolníků, jejichž práce je takto devastována. A nejen jejich práce, ale i jejich břízy, které si za vlastní peníze pořídily. Tento podzim bude spolek PROLEDCE! ve výsadbě bříz do prázdných míst pokračovat. Vše je již v procesu, a i přes tuto událost padlo rozhodnutí, že nové stromky budou zasazeny. Hloupým činem jedince nemůžeme ustat v práci, kterou děláme s Ledečáky a pro Ledečáky.

Věříme, že se podobná situace nebude opakovat a že se výtečník patřičně vyřádil. Poničené stromky jsme již opravili.

V případě, že se bude situace znovu opakovat, bude spolek nucen přikročit ke spolupráci s Policií České republiky, jelikož nelze tolerovat likvidaci životního prostředí a stromků, které měly své majitele.

Tímto děkujeme člověku, který nechtěl být jmenován a který nám událost nahlásil. Díky němu se podařilo rychle reagovat a vše vrátit částečně do původního stavu.

Napsat komentář