Ledecká farma v hledáčku malých i velkých návštěvníků

O farmě ve Šternberku jste se v našem Ledečákovi mohli dočíst už dříve, kdy jsme přinesli krátkou reportáž. Nyní jsme se na místo vypravili znovu, abychom zjistili, co je nového.

Farma letos slavící své 10. narozeniny se nyní ukládá k zimnímu spánku, ale i tak zde můžete vidět slepice v záhoncích, spokojené bečící ovce a 9 pracovitých klientů, kteří celou farmu obhospodařují pod vedením pana Navary.

První předzvěst přicházející zimy. Farma v Ledcích dne 19. 11.

Od doby naší reportáže uplynul nějaký ten rok a nyní se na farmu sjíždějí dobrovolníci z různých koutů republiky, aby pomohli při česání jablek nebo opravě oplocení. Na dvoře farmy přibyl například i obytný kontejner, ve kterém se mohou při nepříznivém počasí schovat děti, které na farmu zavítají za aktivitou „Dědečkův dvoreček“. „Jedná se o naučný program, v rámci nějž mají zejména děti z mateřských škol možnost poznat hospodářská zvířata v jejich prostředí, naučí se například rozpoznávat rohy od parohů nebo co jedí husy a co prasata,“ vysvětlil pan Navara.

S produkty z ledecké farmy se můžete setkat i na dalších místech, jako je například Kavárna Mezi Řádky na pražském Smíchově, kladenská Kavárna Bez Konce či bistro Mezi Řádky, které byste hledali na Praze 1. A tím seznam míst, která využívají výrobků z Ledec, zdaleka nekončí. S jedním takovým se seznámíte i v zimním Ledečáku.

Při povídání na farmě jsme předjednali zajímavou spolupráci na akci, kterou jsme naplánovali na začátek roku 2019. O co půjde a na co se budete moci těšit? Nechte se překvapit, budou se dít velké věci!

Napsat komentář