Zmizely nám patníky – pokračování

Malá obec a přece se tu dějí velké věci! Po odebrání patníků se nám dostalo náhrady. Zda plnohodnotné, to posuďte sami.

Právě těch několik patníků dotvářelo obraz ledecké silnice a pro řadu Ledečáků byly patníky symbolickou bránou k domovu. Jako jedna z mála vesnic jsem je měli do dnešní doby, ostatní vesnice (pokud je vůbec kdy měly) se jich dávno zbavily.

Kvůli bezpečnosti byly odebrány. Symbolicky v první májový den, lásky čas, se cesta do Ledec od Smečna a Hradečna ocitla bez svých patníků. (Nyní doufat, že kvůli nechaným čnějícím železným prutům z torz patníků, které odklízející firma nechala, se nikomu nic nestane.)

A kompenzace? Díry byly v souladu s přírodou „citlivě“ a nepříliš přesně zasypány štěrkem. Schválně se podívejte až pojedete okolo. Šedá místa v zelené trávě přímo lákají k pozastavení. A pro patrné zvýšení bezpečnosti se nám dostalo dalšího zlepšováku.

Zábradlí,  které stojí na mostě přes potok dostalo nový kabát. Dříve šedo-bílé, relativně nenarušující okolí po úpravě? Zářivě modré! Svou proměnou zajisté přiláká nejedno oko. Jeho nový háv – bazénová modř – dává vědět, že léto a s ním koupačka jsou na spadnutí.

Snad si budou řidiči dávat pozor na cestu, když pojedou okolo, neboť toto zábradlí svou barvou přímo křičí „Jsem nové!“.

Zdali se někomu tato změna líbí, budiž. Bezpečnost je zajisté důležitá, ale myslíme, že by šla zajistit i šetrněji k okolí.

Modrá je dobrá!

Napsat komentář