Novinky z karantény: Co se děje a jak tráví čas Ledečák?

V době, kdy celá republika řeší otázky zdraví a všichni se musíme přizpůsobovat novým podmínkám, které mají zajistit brzký návrat do normálu, se Ledce ukazují ve svém lepším i horším světle.

Z řad občanů se najdou tací, kteří se rozhodli pomáhat, jak už jsme zmínili v minulém článku. Solidarita je však vzápětí balancována škodolibostí.

Povolené procházky do přírody, které jsou pro tělesnou i duševní kondici přínosné i když karanténa není, jsou náplní dnů mnoha Ledečáků, kteří se vydávají do okolí vzdáleného méně či více. Na cestě k prameni TGM se tak v těchto dnech objevuje plno rouškovaných lidí. Snadno dostupná a schůdná cesta v příjemném prostředí klidného Šternberka je pro vydechnutí od zpráv aktuálního dění virové situace vhodnou volbou. Navíc pramen v těchto dnech opět teče a uklidňující atmosféru mu pomáhá dokreslovat zurčící potok.

V časech nelehkých, které trápí celý svět, máme možnost se pozastavit a zapřemýšlet. Společný nepřítel nás, jako národ, semkl a pomáháme si navzájem. Kdo může, šije roušky, jiný pomáhá s rozvozem či nákupem potravin těm starším. Sousedské šarvátky už nejsou tématem. Vzájemná pomoc ukazuje energii, která má schopnost dát věci rychle do pohybu. Možná, že právě tento čas je zkouškou a může utužit mezilidské vztahy, které nepoleví s koncem pandemie.

Děkujeme proto Ledečákům, kteří v těchto dnech pomáhají druhým a mají zájem zlepšit společné prostředí, kterým dozajista je i lázeňský areál, kam se v těchto dnech uchylují obyvatelé najít odpočinek. Během minulého týdne došlo ke zničení cedule TGM (viz obrázek nahoře) a místa, kam návštěvníci mohou psát své vzkazy (vzkazy byly roztrhány, nebo zmizely). Naštěstí jsou mezi námi tací, kteří nelenili a dali vše do pořádku. Cedule je nyní opravena a dóza pro vzkazy opět funkční – jen na novém místě (i propiska k dispozici!). Děkujeme!

Během tohoto času, kdy není doporučeno se setkávat v rámci větších uskupeních, a spíše čas trávit doma, tak máme mj. i čas k odpočinku a nabrání sil. Proto už nyní můžeme plánovat, co budeme dělat až opatření pominou.

Nabitou sílu pomůžeme vybít prací – v dobrovolnických brigádách v Ledcích, na které zveme již nyní. Pracantů není nikdy dost!

Napsat komentář