Okem náplavy, aneb zašlá sláva Manin

Na procházkách s naším Dámským kondičním klubem jsem objevila spoustu nových míst a koutů.

Je příjemné poslouchat, kde se co v okolí dělo, jak se chodilo na tanečky, jak se některým místům říká a ke kterým se vážou třeba i pohádky. Letní sezónu jsme se rozhodly zakončit opékáním špekáčků. Na Maninách. Proč ne, vždyť je to místo, kde se zažívalo spoustu zábavy, pálení čarodějnic atd.

Na Maninách to dnes, ale asi vypadá jinak. Jdete-li tam cestou okolo hřbitova, prodíráte se houštím se spoustou odpadků, místo kolem ohniště připomíná bezdomovecké doupě. Jdete-li od Drnku, půjdete kolem „zavezené“ skládky (co tam všechno je a jak to s odstupem času bude škodit třeba našim dětem nebo vnoučatům, nechci ani vědět. Nechci si ale připustit, že v době, kdy se tolik mluví o ekologii, toto většinové zastupitelstvo dovolilo a to jsou v něm i mladí vzdělání lidé).

Těsně nad Maninami je pak zbylá suť ze hřbitovní zdi. Výborně, zbořeno, postaveno a hlavně uklizeno. Vždyť je to za humny, tam to není vidět a paní místostarostka Kmohanová, spoluzodpovědná za výše uvedené, nás paradoxně pozve na akci „Ukliďme Česko“.

No nic, tolik jen pár smutných postřehů. Okolo ohniště jsme si to s dámami udělaly příjemné, uklidily jsme si a špekáčky opekly.

2 odpovědi na “Okem náplavy, aneb zašlá sláva Manin”

  1. Vážená paní Žáková,
    jen bych ráda upozornila na to, že přímo na zastupitelstvu, kterého jste se osobně zúčastnila, se k této věci pan starosta vyjádřil, a to poměrně jasně. Zastupitelstva se tato záležitost vůbec netýká (včetně paní místostarostky), proto nerozumím části „toto většinové zastupitelstvo dovolilo“ a tzv. paradoxní chování paní místostarostky.

    1. Naopak si myslím, že zastupitelstva se tato záležitost týká velmi. Jedná se o černou skládku v Ledcích, na kterou mnozí upozorňují už léta a má o ní ponětí snad každý v obci. Většina zastupitelstva dovolila svým mlčením a stavem bez názoru legalizaci celé akce, které dal pan starosta zelenou. I přesto, že na několika veř. zasedáních po mnoho let od občanů zaznívala upozornění, většina zastupitelstva, kterou jmenuji, nijak nezasáhla. Tedy nejednají ve prospěch obce, které skládka vadí. Minimálně se o ni nezajímají a kroky, které jsou činěny, neřeší – a měli by, proto jsme je volili 🙂 . Paradoxním chováním je v článku myšlen fakt, který jsem již zmínila spolu s následným pořádaným uklízením. Tedy někde záměrně schováváme černé skládky vlastním odpadem (stavební sutí) a někde sbíráme igelitové pytlíky. Osobně vnímám větší problém, který se měl řešit, v té skládce, než v zaneseném příkopu.

Napsat komentář