Poklad ve Šternberku aneb Kačeři v Ledcích

Asi nikoho z Ledeckých nepřekvapí, že do Šternberka docházejí místní či přespolní buď pro vodu z pramenů, na ryby či se jen tak projít a odreagovat se v příjemném prostředí bývalých lázní. Avšak méně občanů obce ví, že před téměř 10 lety, dne 16. prosince 2009 byl ve Šternberku umístěn poklad. A právě tento poklad se stal cílem hledačů z celé republiky, ale i těch, kteří si udělají výlet ze zahraničí.

Pro mudly, jak říkají kačeři (slangový výraz pro lidi zabývající se geocachingem) těm, kteří ve volném čase kešky nesbírají, tento poklad bude navždy schován. Jisté je jen to, že je ve Šternberku a kačeři se tak dostanou na místo, kde se jim dle nadšených ohlasů líbí.

Nutno říct, že tento poklad není v Ledcích jediný a ukryto jich je po celém území obce hned několik a různých typů!

Tento poklad, na rozdíl od jiných v Ledcích, byl koncem května 2012 vymudlen (tzn. vykraden). Byl z něj odebrán veškerý obsah (zápisky, poznámky, texty nálezců) a tato keška zničena. Dle našich informací byl však obsah zachycující dojmy kačerů (bez pokladu jako takového, ten byl odcizen) posbírán a uchován. Do obsahu nové kešky se však nevrátil a ta je teď nyní plněna novými dojmy dalších úspěšných nálezců.  

Pokud vás geocaching zaujal a chtěli byste vědět, kde přesně se tento poklad nachází a jak vypadá, můžete se zaregistrovat a stát se kačerem. Výpravy za keškami jsou ideálním výletem jak pro rodiny s dětmi, tak pro jednotlivce. Přejeme hodně zdaru případným kačerům!

 

Napsat komentář