Přijďte nám pomoci sázet stromořadí podél cesty Ledce – Šternberk

Pro zelenější zítřek a zelenější budoucnost. Tím, že se v Ledcích vysází další stromořadí, nevznikne jen příjemný prostor pro pěší, ale i protierozní obrana.

To zajisté ocení majitelé okolních polí, kterým nebude odtékat úrodná půda při deštích a voda v místě se bude moci díky kořenům déle zdržet. Ovocné stromořadí se rovněž stane útočištěm pro zvěř a ptactvo. A kdo v sezóně půjde kolem, může si utrhnout ze stromu jablko, hrušku či třešeň!

Spolek PROLEDCE! má v plánu vysázení 20 ovocných stromů na cestě, která dříve jako jediná spojovala obec Ledce s osadou Šternberk. Dnes je spojena navíc silnicí, ale cesta zůstává pro procházky. A ta se stane díky dobrovolníkům atraktivnější a její osázení bude do budoucna připomínat symbolickou a zároveň významnou cestu mezi historickými částmi sídla.

Tímto oficiálně zveme a těšíme se na všechny, kteří najdou čas a budou mít chuť se do akce zapojit!

🌳🌳🌳🌳🌳🌳🌳🌳🌳🌳🌳🌳🌳🌳🌳🌳🌳🌳🌳🌳

K události se můžete připojit také na Facebooku.
KDY: V neděli 3. 11. 2019, sraz v 10:00 hod,
KDE: rozcestí u Zikaňáku – Ledce/Šternberk (odkaz na mapu),
CO JE TŘEBA: Dobrá nálada, zásoba pití, rukavice, hrábě či rýč, konev.  Kdo s sebou vezme špekáček, bude sis jej moci opéct na farmě ve Šternberku.

Čím víc dobrovolníků se sejde, tím víc práce se zvládne!

Snad nám počasí bude přát. V případě deště bude akce přeložena – o přeložení bychom s předstihem informovali. A co se chystá si můžete přečíst na webu sazimebudoucnost.cz.

Plakát o akci ke stažení.

Tento projekt byl vytvořen z veřejné sbírky Nadace
Partnerství za finanční podpory RUNCZECH.

Napsat komentář