Jaroslav Beznoska, spisovatel a ledecký rodák

V březnovém čísle Ledečáka roku 2017 jsme o Jaroslavu Beznoskovi informovali poprvé. Nyní přinášíme novinky z jeho spisovatelské záliby!

Mladý literární talent sklízí pochvalné recenze napříč literárními weby, stejně jako ceny. Jeho knížka Epos o panáčkovi získala v anketě o nejhezčí obálku, ve které hlasovali čtenáři Edice Pevnost, bronzové místo. Spolu s jeho publikací mohli čtenáři vybírat z dalších 22 děl.

Sám autor pro náš blog potvrdil, že právě pracuje na svém čtvrtém románu.  Ač se dle jeho slov v jeho spisovatelském životě nic, co by stálo za zmínku, nedělo, přes zimu dokončoval práce na třetím románu, který nese název Historky z Podměstí.

Úryvek

Zatím bezejmenný, leč v hlavě autora mlhovitě zhmotněný příběh čtvrtého díla, má již svůj začátek, o který se autor již podělil se čtenáři na svém webu. S jeho laskavým svolením přinášíme první odstavec i vám:

Jmenuji se John Garfield. Tohle jméno mám na počest nepříliš známého hollywoodského herce, nikoli onoho slavného kocoura. Přičemž je ale pravda, že se svojí zrzavo-hnědou kšticí vypadám spíš jako ten legendární kocour než polozapomenutá hvězda éry černobílého filmu. No a přestože jsou oba Američané, o mě se tvrdí, že jsem Brit. Ale tohle všechno nemá nic společného s tím, čím jsem se proslavil, jak mě teď zná celý svět. Takže… možná bych měl raději začít znovu. Takže… Jmenuji se John Garfield a jsem znám jako muž, který zabil papeže.

Jak sám autor prozradil, „děj se bude odehrávat z velké části v Izraeli a Palestině,“ kde právě čerpá inspiraci a odkud nám poskytl krátký rozhovor.

Napsat komentář