Výměna oken muzea nejde podle plánu, řemeslníci práci nechtějí.

Žalostnému stavu oken v budově muzea měla pomoci jejich výměna za nové. Zastupitelstvo jednomyslně schválilo výměnu pouze těch oken, která se nacházejí na čelní straně budovy v prvním patře. Ale akce neproběhla podle plánu.Muzeum, jako dominantní budova na exponovaném místě v obci, má nyní bílá plastová okna. Dveře v přízemí jsou dřevěné a tmavě hnědé. Slazení přitom není drahá záležitost a některé společnosti nabízejí zdarma dekor dřeva v požadovaném barevném odstínu a nebo se cena za dekor dle požadavků příliš neliší.

Výměna byla odhlasována zastupitelstvem bez zednických prací. Zednické práce měl dělat syn obecní účetní, paní Burantové. Nicméně po zaměření okenních otvorů s muzeem dále nekomunikoval a dle ústního sdělení se práce zřekl. Další obcí poslaný řemeslník nedorazil.

Šlo o čas, jelikož plastová okna na sobě mají ochrannou folii, která se musí nejpozději do 14 dnů od instalace (po zednických pracích) sejmout, jinak se slunečním světlem vysuší, přilepí k podkladu a nepůjde odtrhnout. Díky tomu, že doteď investor (obec Ledce) nijak situaci neřešil, došlo k projití 14denní lhůty.

Na opakovaný apel nájemníků před koncem 14denní lhůty i po ní obec nijak nereagovala a situaci neřeší.

V současné době se nachází výstavní sál ve stavu, kdy do něj nemohou chodit návštěvy. Jelikož je expozice zakrytá, obrazy sundány ze zdí a vše je chráněno proti poškození, návštěvník nemá možnost vzácné exponáty spatřit.

V případě, že by byla schválena výměna i se zednickými pracemi, mohla možná celá akce již dávno skončit. Tím, že obec najala více osob, které nedokázala k práci přinutit, zabránila svému nájemníkovi (muzeu) ve své činnosti a poškodila vlastní majetek.

Napsat komentář