Ovocná alej v Ledcích vysazena. Pojďte se podívat, jak nám to šlo

První listopadová sobota patřila dobrovolníkům a výsadbě ovocné aleje mezi obcí Ledce a bývalými lázněmi Šternberk.

V Ledcích jsme navázali na práci započatou v roce 2019, kdy jsme na staré cestě vysázeli 23 ovocných stromů. Tentokrát jsme vysadili ve složení hrušně, třešně, a hlavně jabloně celkem 25 stromků. Od sobotního rána se scházeli dobrovolníci o rybníku Zikaňák, aby od 10 hodin mohla vypuknout chystaná akce výsadby.

Spolek PROLEDCE!, Jezdecká škola Ledce, ledecké muzeum společnými silami a s velkou pomocí místních i přespolních se rozhodli opřít do práce. A i přes panující covidovou situaci se výsadba podařila. Vykopání jam, zasazení stromů, zajištění stabilizující konstrukcí i pletivem proti okusu a zalití.

 

Všem dobrovolníkům, kteří se zapojili, patří velké díky, stejně jako spřáteleným organizacím, zejména Jezdecké škole za pomoc a z našeho uskupení hlavně Patriku Tichavovi, bez něhož by to zkrátka nešlo.

Věříme, že stromy se ujmou, bude se jim v Ledcích líbit a brzy ponesou plody, stejně tak, jako stromy vysázené před dvěma lety.

Za bezva občerstvení, stejně jako naposledy, děkujeme Jezdecké škole a za dokumentaci a přiložení ruky k dílu (nejen na spoušť fotoaparátu) děkujeme Tomáši Zajacovi a zde si můžete prohlédnout fotografie, které už se nám na stránky nevešly!

Tento projekt byl vytvořen díky grantovému programu Nadace Partnerství, individuálním dárcům veřejné sbírky a partnerům iniciativy Sázíme budoucnost.

Napsat komentář