Přijďte nám pomoci sázet ovocnou alej Ledce – Šternberk

Pro zelenější zítřek a zelenější budoucnost. Tím, že se v Ledcích vysází další stromořadí, nevznikne jen příjemný prostor pro pěší, ale i protierozní ochrana.

To zajisté ocení majitelé okolních polí, kterým nebude odtékat úrodná půda při deštích a voda v místě se bude moci díky kořenům déle zdržet. Ovocná alej se rovněž stane útočištěm pro zvěř a ptactvo. A kdo v sezóně půjde kolem, může si utrhnout ze stromu jablko, hrušku či třešni!

Spolek PROLEDCE! má v plánu vysázení 25 ovocných stromů na cestě, která dříve jako jediná spojovala obec Ledce s osadou Šternberk. Dnes je spojena navíc silnicí, ale cesta zůstává pro procházky. A ta se stane díky dobrovolníkům atraktivnější a její osázení bude do budoucna připomínat symbolickou a zároveň významnou cestu mezi historickými částmi sídla.

Tímto oficiálně zveme a těšíme se na všechny, kteří najdou čas a budou mít chuť se do akce zapojit!

🌳🌳🌳🌳🌳🌳🌳🌳🌳🌳🌳🌳🌳🌳🌳🌳🌳🌳🌳🌳🌳🌳🌳🌳🌳

K události se můžete připojit také na Facebooku.
KDY: V sobotu 6. 11. 2021, sraz v 10:00 hod,
KDErozcestí u Zikaňáku – Ledce/Šternberk (odkaz na mapu),
CO JE TŘEBA: Dobrá nálada, zásoba pití, rukavice, hrábě či rýč, konev, kbelík.  A něco k snědku.

Čím víc dobrovolníků se sejde, tím víc práce se zvládne!

Snad nám počasí bude přát. V případě deště bude akce přeložena – o přeložení bychom s předstihem informovali. A co se chystá si můžete přečíst na webu sazimebudoucnost.cz.

Plakát o akci ke stažení.

Tento projekt byl vytvořen díky grantovému programu Nadace Partnerství, individuálním dárcům veřejné sbírky a partnerům iniciativy Sázíme budoucnost.

 

Navazujeme tak na I. etapu a pokračujeme v přidávání stromů do ledecké krajiny.

Napsat komentář